اطلاعات عمومی

تلفن همراه، قاتل زنبور عسل

ظاهرا زنبورها از کندوهای خود ناپدید شده و در حالیکه تنها و دور از خانه هستند می میرند.

امواج ارسال شده توسط تلفن های همراه و دیگر وسایل و تجهیزات مشابه می توانند باعث از بین رفتن بالغ بر ۷۰ درصد از جمعیت زنبورهای ایالات متحده آمریکا شوند.

دانشمندان تلفن های همراه را در خصوص ناپدید شدن زنبورها، مقصر می دانند.

ظاهرا امواج رادیویی منتشر شده از تلفن های همراه و دیگر دستگاه های مشابه در پرواز زنبورها و سیستم شناسایی مسیر آنها اختلال ایجاد کرده و مانع از آن می شود که زنبورها مسیر بازگشت خود به کندوهایشان را بیابند. لازم به ذکر است که بدون زنبورها، کندوی آنها نیز از بین خواهد رفت.

مشکل مذکور در حال حاضر نیمی از ایالات آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است بطوریکه طبق گزارش های موجود که از منطقه East Coast به دست آمده، بالغ بر ۷۰ درصد از زنبورهای این منطقه که برای امور تجاری پرورش یافته بودند، مفقود شده اند.

در حال حاضر دامنه مشکل مذکور به اروپا نیز کشیده شده بطوریکه تحقیقاتی که در همین خصوص در کشور آلمان انجام شده است نشان می دهد که زنبورها در نزدیکی خطوط نیرو و نیروگاه ها، تغییر رفتار می دهند.

تحقیقات جدید دیگری که در همین خصوص در دانشگاه لاندو انجام شده است نشان می دهد که زنبورها در صورتیکه تلفن همراهی در نزدیکی محل کندوی آنان وجود داشته باشد از بازگشتن به کندو اجتناب می کنند.

منبع: هموطن سلام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا