صفحه اصلی

9دلیلی که باید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید

8  مارس 2023 و 18  اسفند ماه سال 1402روز جهانی “رژیم درمانگر، کارشناس تغذیه Nutritionist’s Day”
همه افراد سالم برای حفظ سلامتی و افراد دچار بیماری برای بهبود یا کنترل بیماری خود نیازمند ارتباط با متخصصین تغذیه هستند

بین آنچه در تلویزیون می شنوید و در اخبار می خوانید، خوب غذا خوردن می تواند یک چالش واقعی به نظر برسد. یک متخصص تغذیه registered dietitian nutritionist  (RDN) با شما همکاری می کند تا یک برنامه غذایی ایمن و واقع بینانه ایجاد کنید که بتوانید برای مدت طولانی به آن پایبند باشید. برای راهنمایی و ایجاد انگیزه در شما، یک متخصص تغذیه از استراتژی‌های خلاقانه برای کمک به برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی، خرید مواد غذایی و خوردن آگاهانه استفاده می‌کند.
فقط یک کارشناس یا متخصص تغذیه اطلاعات تغذیه ای کاملی نسبت به یک پزشک دارد . یک پزشک بیماری و درمان را می شناسد ولی یک کارشناس یا متخصص تغذیه علم این را دارد که از نظر تغذیه شما را راهنمایی درست کند و به حفظ سلامت یا بهبود سلامت شما کمک کند در واقع شما در کنار درمانی که از پزشک دریافت می کنید نیازمند راهنمایی های تغذیه برای گرفتن نتیجه بهتر درمان هستید.
آیا می خواهید وزن کم کنید یا اضافه کنید؟ آیا باردار هستید، به دنبال باردار شدن هستید یا به تازگی صاحب فرزند شده اید؟ آیا به دنبال راه هایی برای حفظ سلامتی خود در سنین بالا هستید؟ آیا شما یک ورزشکار هستید که به دنبال افزایش عملکرد هستید؟ اینها تنها تعدادی از دلایلی است که مردم به دنبال مشاوره تخصصی و مبتنی بر علم یک کارشناس تغذیه هستند.
9 دلیل رایج برای مشورت با متخصص تغذیه
1- برای مدیریت دیابت، فشار خون بالا یا سایر بیماری های مزمن کمک می خواهید
یک کارشناس تغذیه می تواند به شما در درک وضعیت خود و چگونگی تأثیر غذاهایی که انتخاب می کنید کمک کند. به علاوه، یک متخصص تغذیه با شما همکاری می کند تا یک برنامه غذایی ایجاد کند که دارای مواد مغذی مورد نیاز برای مدیریت وضعیت شما باشد.
2- شما به انجام یا انجام عمل جراحی بای پس معده فکر می کنید
از آنجایی که معده شما فقط می تواند وعده های کوچک را پس از جراحی مدیریت کند، دریافت مواد مغذی مورد نیاز بدن دشوار است. به عنوان بخشی از تیم مراقبت های بهداشتی خود، یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا تغییراتی در برنامه غذایی خود ایجاد کنید تا این نیازها را برآورده کنید و همچنان احساس رضایت کنید.
3-مشکلات گوارشی دارید
با همکاری نزدیک با شما و پزشکتان، متخصص تغذیه ، راهنمایی هایی را برای کمک به تنظیم دقیق رژیم غذایی شما ارائه می دهد. گزینه هایی را خواهید یافت که وضعیت شما را تشدید نمی کنند. به عنوان مثال، محدود کردن غذاهای سرخ شده یا نوشیدنی های کافئین دار و گازدار.
4-شما باردار هستید، در تلاش برای باردار شدن هستید یا یک والدین جدید هستید
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای بارداری سالم، با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید و پس از تولد نوزاد، یک متخصص تغذیه می‌تواند به شما و کودکتان کمک کند تا مطمئن شوید که شما و کودکتان مواد مغذی مورد نیاز برای حمایت از سلامت را دریافت می‌کنید.
5-آلرژی، عدم تحمل یا حساسیت غذایی دارید
به دلیل بیماری سلیاک، آلرژی غذایی، عدم تحمل لاکتوز یا شرایط دیگر مطمئن نیستید چه چیزی می توانید بخورید؟. یک متخصص تغذیه می‌تواند به شما استراتژی‌هایی از جمله شناسایی غذاهایی که باید اجتناب کنید و به شما کمک می‌کند جایگزین‌هایی برای متعادل و خوشمزه نگه داشتن رژیم غذایی خود بیابید، به شما آموزش می‌دهد.
5-شما یا فرزندتان اختلال خوردن را تجربه می کنید
به عنوان بخشی از تیم درمان، متخصص تغذیه ها به افراد مبتلا به اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی و بولیمیا مشاوره می دهند.
6-شما در حال مراقبت از والدین سالخورده هستید
متخصص تغذیه می تواند به تداخلات غذایی یا دارویی، هیدراتاسیون مناسب، رژیم های غذایی خاص برای فشار خون بالا و تغییر جوانه های چشایی با افزایش سن کمک کند.
7-شما مشاوره عملی در مورد شیوه زندگی می خواهید
یاد بگیرید چگونه برچسب‌ها را در سوپرمارکت بخوانید، یاد بگیرید  که چگونه آشپزی سالم می‌تواند ارزان باشد، بیاموزید که چگونه سالم غذا بخورید و چگونه وسوسه‌ها را مدیریت کنید. هنگامی که یک متخصص تغذیه را می بینید، آخرین چیزی که دریافت می کنید توصیه یک رژیم غذایی است. پس از یادگیری در مورد تاریخچه سلامتی، غذاهای مورد علاقه، عادات غذایی و ورزش، یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا اهداف و اولویت بندی خود را تعیین کنید. بازدیدهای بعدی بر نگهداری و نظارت بر پیشرفت شما متمرکز خواهد بود.
8-شما می خواهید عملکرد خود را در ورزش بهبود بخشید
متخصص تغذیه می تواند به شما در تعیین رژیم غذایی متناسب با ورزشی که انجام می دهید کمک کنند و نیازهای کالری شما با نوع ورزشی که انجام می دهید را حساب و یک رژیم غذایی مناسب دهد.
9-شما متوجه نیاز به تغذیه خانواده خود با غذاهای سالم تر هستید اما آشپزی نمی کنید.
یک متخصص تغذیه می تواند به شما نحوه برنامه ریزی و تهیه وعده های غذایی را به روشی ساده، سالم و راحت آموزش دهد.
منبع :eatright

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا