صفحه اصلی

تبریک دبیرکل سازمان ملل به مناسبت حلول ماه رمضان با استناد به قرآن

«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل متحد، با استناد به آیه ۱۳ سوره حجرات، حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان سراسر جهان تبریک گفت.

گوترش در یک پیام ضبط‌شده ویدئویی اعلام کرد: «برای مسلمانان سراسر جهان که ماه رمضان را آغاز کردند، بهترین آرزوها را دارم».

وی افزود: «رمضان ماه مهربانی، تأمل و یادگیری و فرصتی برای دیدار، ارتقا و تعالی یکدیگر است».

گوترش در این پیام ویدئویی گفت: «در هر ماه رمضان این افتخار را داشتم که به کشورهای اسلامی سفر کنم و در همبستگی با مسلمانان روزه بگیرم و با مردم افطار کنم».وی اضافه کرد: «متأسفانه، همه‌گیری کرونا این کار را غیرممکن کرد، اما خوشحالم که امسال می‌توانم این سنت را از سر بگیرم».

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: «در این روزگار مصیبت و رنج، فکر و قلبم با هر شخصی است که درگیر جنگ، آوارگی و ترس است».

وی در ادامه با استناد به آیه ۱۳ سوره حجرات «یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا: اى مردم ما شما را از مرد و زنى آفریدیم و شما را ملت ملت و قبیله قبیله گردانیدیم تا با یکدیگر شناسایى متقابل حاصل کنید» گفت: خداوند ما را به صورت قبایل و امت‌ها آفرید تا همدیگر را بشناسیم».

دبیرکل سازمان ملل متحد در پایان این پیام ویدئویی بار دیگر ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: «بیایید از یکدیگر بیاموزیم و با هم جهانی صلح‌آمیز بسازیم».

منبع: خبرگزاری قرآنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا