سلامت

شعار روز جهانی بهداشت۲۰۱۹ “پوشش همگانی بهداشت

پوشش همگانی بهداشت هدف نخست سازمان جهانی بهداشت است.کلید دستیابی به این هدف حصول اطمینان از این امراست که هرکسی بتواند به مراقبتهای مورد نیاز خود در هر زمان که به آن نیاز دارد دسترسی داشته باشد.

کشور هایی در نقاط جهان به پیشرفت هایی در این حوزه نائل شده اند . با این وجود هنوز میلیونها نفر به هیچ یک از مراقبتهای  بهداشتی دسترسی ندارند.تعداد بیشتری از افراد مجبورند که بین مراقبتهای بهداشتی و سایر هزینه های روزمره نظیر غذا ، پوشاک و یا حتی مسکن یکی را انتخاب کنند. به همین دلیل است که سازمان جهانی بهداشت ، برای روز جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۹ بر پوشش همگانی بهداشت تمرکز کرده است.

پوشش همگانی بهداشت متضمن این نکته است که تمامی افراد و جوامع بتوانند در هر زمان و هر مکانی که به خدمات بهداشتی با کیفیت نیاز داشته باشند، بدون بار مالی به آن دسترسی داشته باشند. این امر شامل طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز در سراسر عمر از ترویج  و ارتقا سلامت تا پیشگیری ، درمان ، بازتوانی و مراقبتهای تسکینی است و به بهترین نحو بر پایه یک سیستم قوی مراقبتهای  بهداشتی اولیه، قابل عرضه می باشد. همچنین بهبود غذا و تغذیه به عنوان دومین اصل سیستم PHC درنظر گرفته شده است

 

 

 

روزشمار هفته سلامت امسال به شرح زیر اعلام شده است:

یکشنبه    ۹۸/۲/۱  دسترسی عادلانه به خدمات سلامت

دوشنبه       ۹۸/۲/۲    آموزش رکن سلامت

سه شنبه    ۹۸/۲/۳    مشارکت اجتماعی و سلامت

چهار شنبه   ۹۸/۲/۴     مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان

پنج شنبه     ۹۸/۲/۵      سلامت در حوادث و بحران ها

جمعه       ۹۸/۲/۶      سبک زندگی سلامت محور

شنبه         ۹۸/۲/۷      سلامت، جمعیت و خانواده

 

با تشکر از  مرکز بهداشت شهرستان اشکذر

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن