درباره ما

ما در اشکذر، مرکز شهرستان اشکذر، ۲۰ کیلومتری یزد زندگی می کنیم.

اشکذر با قدمتی ۲۰۰۰ ساله، ۱۸٫۵۳ کیلومتر مربع مساحت  و ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

شادروان حاجی علی بمان جعفری نسب (۱۲۹۶-۱۳۶۴) در تقوا و درستکاری زبانزد مردم و نمونه بارزی از مردم متدین این دیار بوده، که غیر از نام نیک، فرزندانی از خود به جای گذاشته که منشاء خدمت به جامعه بوده و هستند. دو فرزندشان به نام های عباس و حاجی محمدحسین جعفری نسب در برهه تاریخی جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان در جهاد با دشمنان متجاوز به شهادت رسیدند. فرزند دیگرشان حاجی حسن جعفری نسب آزاده ۸ سال دفاع مقدس می باشد. از دیگر فرزندان این خانواده دکتر محمدرضا جعفری نسب است که فوق تخصص پیوند قرنیه و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در عرصه چشم پزشکی در حال خدمت به بیماران بوده و در اشکذر هم در حدی که برایش مقدور باشد با تخصص خود در خدمت همشهریان می باشد و در زمینه امور فرهنگی، مذهبی و خیریه نیز اقداماتی داشته که از جمله آن ها ساخت حسینیه دو شهید اشکذر در سال ۱۳۹۳ بوده که هم اکنون برنامه های فرهنگی و مذهبی متعددی در آن اجرا می شود و نیز با انگیزه و نیت خیر، با همکاری خود موسسه خیریه بیت الشهداء جعفری نسب در سال ۱۳۹۰ تأسیس نموده است که هدف آن کمک رسانی به نیازمندان در زمینه های معیشتی، تحصیلی و ازدواج بوده و همچنین دارای فعالیت های مذهبی، فرهنگی و ورزشی می باشد.

هیئت امنای این موسسه از همکاری عموم به ویژه نخبگان و فرهیختگان و از جمله افرادی که از تَمَکُّن و بضاعت مالی برخوردارند استقبال می کنند تا با همراهی با یکدیگر در جهت تحقق اهداف تعیین شده اقدامات خداپسندانه به عمل آورند و هدف اصلی، مدیریت در جذب کمک های خیّرین و رساندن آن به مستحقین می باشد. و برنامه ای در نظر گرفته شده تا حتی در صورت ضرورت بدون هیچ دخالتی فقط زمینه ساز ارتباط کمک رسانان به کمک خواهان باشند که تحت عنوان «کمک خواهان» در سایت مشخص شده است.

علی ایحال دست اندر کاران این موسسه انجام این اقدامات را تا این مرحله لطف خدا دانسته، و نیز توفیق خود در تداوم بخشیدن به این فعالیت ها و نیز توفیق سایر شهروندان گرامی در مشارکت و سهیم شدن در این امر خیر را از خداوند متعال مسئلت می دارند.

دکمه بازگشت به بالا