صفحه اصلی

مایک تایسون بوکسور مشهور آمریکایی و اقامه نماز

انتشار ویدئویی از اقامه نماز مایک تایسون مشهورترین بوکسور آمریکایی در فضای مجازی واکنش‌های متفاوت کاربران را به همراه داشت.

از لحظه اقامه نماز یکی از مشهورترین بوکسورهای آمریکا ویدئویی منتشر شده که در بین کاربران با استقبال مواجه شده است.  مایکل جراد تایسون معروف به مایک تایسون، متولد ۳۰ ژوئن ۱۹۶۶ در بروکلین نیویورک است. او مشت‌زن بازنشسته آمریکایی و جوان‌ترین قهرمان بوکس حرفه‎ای سنگین وزن و یکی از مشهور‌ترین شخصیت‌های ورزشی دنیاست.

تایسون که زندگی پر فراز و نشیبی داشت در سال ۱۹۹۲ به حبس محکوم شد و این حبس آغازی بر زندگی جدید او بود. به گفته‌ مایک او در زندان با فردی که قبلا ستاره‌ NBA بود آشنا شد که این آشنایی منجر به دوستی و در نهایت به مسلمان شدن مایک ختم شد. او پس از مسلمان شدن نام خود را به ملک عبدالعزیز تغییر داد.

مایک برای انجام مناسک عمره مفرده در سال ۱۹۸۹ به عربستان سعودی رهسپار شد. او درمورد این سفر گفته است: بسیار خوشحالم که توانستم به این سرزمین مقدس سفر و از اماکن دینی و اسلامی دیدن کنم. این بوکسور مسلمان در ادامه در مورد اولین لحظه‌ای که مسجدالنبی را دید گفت: تا وارد مسجد النبی شدم، نتوانستم جلوی اشک‌هایم را بگیرم، چرا که می‌دانستم وارد یکی از باغ‌های بهشت شده ام.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا