رسم زندگی

۱۳ ترفند برای دکوراسیون پاییزی گرم و دوست‌داشتنی

برعکس سال‌های گذشته، امسال پاییز از اوایل مهر شروع شده و تقریبا همه‌ی شهرها باران و خنکی پاییزی را تجربه می‌کنند. همه‌ی ما دوست داریم در این هوا در محیطی دنج و دلچسب بنشینیم، یک لیوان نوشیدنی گرم بنوشیم و با افرادی که دوستشان داریم وقت بگذرانیم. پس وقت آن رسیده است که فضای خانه را با یک دکوراسیون پاییزی برای معاشرت‌های صمیمی‌تر با خانواده و دوستان آماده کنیم.

امروز می‌خواهیم در این مطلب از دیجی‌کالا مگ ۱۳ دکوراسیون پاییزی را که به شما احساس گرما می‌دهند معرفی کنیم.

۱- دکوراسیون پاییزی به سبک نوردیک

دکوراسیون پاییزی به سبک نوردیک

سبک نوردیک یک سبک ملایم مربوط به اسکاندیناوی است که با عناصر پایه‌ای و هنرمندانه طراحی شده و فضای خانه‌ی شما را گرم و دنج می‌کند. این سبک از دکوراسیون پاییزی مینیمال است و تقریبا براساس شخصیت شما شکل می‌گیرد. عناصر اصلی این دکوراسیون کارهای دست‌ساز با پایه‌ی مواد طبیعی مثل خاک، چوب و سنگ است. وسایل سرامیکی، چوب‌های تراش داده نشده و پارچه‌های دست بافت از وسایلی هستند که در این نوع از دکوراسیون زیاد به چشم می‌خورند.

اگر در اتاق نشیمن با دکوراسیون خنثی، وسایل خاص مثل مجسمه یا چند تکه صنایع دستی قرار دهید خانه‌تان ر به سبک نوردیک دکور کرده‌اید. حتی می‌توانید برای تغییر دکور از هنرهای دستی خودتان مثل روبالشی گلدوزی شده، آویز مکرومه یا کاسه‌ی سرامیکی که خودتان ساخته‌اید استفاده کنید.

۲- حضور باشکوه پارچه‌ی مخمل

حضور باشکوه پارچه‌ی مخمل

مهم‌ترین نشانه‌ی حضور پاییز در هر محل، پیدا شدن سر و کله‌ی پارچه‌های مخمل است و چیزی زیباتر از این نیست. مخمل پارچه‌ای باشکوه و دلربا است که می‌تواند با حضورش محیطی دنج برای حضور پاییز آماده کند. شما می‌توانید از پارچه‌ی مخمل برای رویه‌ی کوسن یا حتی رویه‌ی مبل استفاده کنید. طبیعت پارچه‌ی مخمل گرم است و اگر از رنگ‌های گرم و زنده استفاده کنید می‌توانید با موفقیت بر سوز و سرمای پاییز غلبه کنید.

۳- گل‌های قرمز و قهوه‌ای پاییزی

گل‌های قرمز و قهوه‌ای پاییزی

گل‌های خشک پاییزی رنگ‌های متنوع و گرمی دارند. قهوه‌ای کمرنگ و پررنگ، زرشکی و سبز‌های مات پاییزی در کنار هم ترکیب گرم و زیبایی می‌سازند. دسته‌ای گل پاییزی تهیه کنید و روی میز کنار مبل بگذارید. همچنین می‌توانید برای زیباتر شدن میز از چند کدو تنبل کوچک هم استفاده کنید.

۴- برگ‌های رنگارنگ پاییزی

برگ‌های رنگارنگ پاییزی

برگ‌های خشک شده‌ی درخت‌ها یکی از عناصر تزئینی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. چند برگ پاییزی را همراه با میوه‌های کاج و چند کدوتنبل کوچک در یک سینی بچینید و در مرکز میز غذاخوری یا روی میز کنار مبل قرار دهید. استفاده از چند شاخه گل پاییزی خشک شده‌ی خوشرنگ در این سینی، می‌تواند دکوراسیون پاییزی شما را کامل کند.

۵- به سراغ وسایل کهنه بروید

به سراغ وسایل کهنه بروید

یکی از کارهایی که می‌توانید طراحی دکوراسیون پاییزی انجام دهید استفاده از وسایل قدیمی و کهنه است. یک فرش قدیمی و نخ‌نما، یک میز قدیمی که به این سبک رنگ شده است یا یک چمدان قدیمی کهنه در کنار اتاق قرار دهید یا وسیله‌ی قدیمی، کهنه یا زنگ زده به دیوار می‌توانید از تاثیر پتینه‌کاری استفاده کنید.

۶- شمع‌ها، جادوی زیبایی محیط

شمع‌ها، جادوی زیبایی محیط

شمع به غیر از روشن کردن محیط و پخش نور می‌تواند در روزهای باد و بارانی گرما و احساس صمیمیت را به دکوراسیون پاییزی خانه اضافه کند. چند شمع روی میز کنار مبل، طاقچه‌ی بالای شومینه یا در قسمت ورودی خانه قرار دهید تا زیبایی آن‌ها فضای خانه را دنج و دوست داشتنی کند.

۷- پتوها و روبالشی‌های بافتنی

پتوها و روبالشی‌های بافتنی

یکی از زیبایی‌های پاییز پوشیدن لباس‌های کاموایی رنگارنگ است. شما می‌توانید از همین زیبایی در دکوراسیون پاییزی خانه استفاده کنید. روبالشی‌های بافتنی، پاف کاموایی و پتوهای بافتنی رنگارنگ را روی مبل‌ها یا تخت خواب قرار دهید. حتی می‌توانید ژاکت بافتنی خود را روی صندلی یا یک جالباسی نزدیک نشیمن آویزان کنید. پاییز با بافتنی زیبا و دلنشین می‌شود.

۸- از فانوس استفاده کنید

از فانوس استفاده کنید

فرقی ندارد فانوس را در قسمت ورودی خانه بگذارید، به دیوار راه پله آویزان کنید یا در کنار اتاق نشیمن بگذارد، فانوس با خودد حال و هوای سنتی و قدیمی می‌آورد. یک فانوس قدیمی پیدا کنید و اگر سالم است در آن نفت بریزید تا گاهی بتوانید آن را در شب‌های پاییزی همراه با شمع‌ها روشن کنید.

۹- ریزه‌کاری‌های پاییزی را فراموش نکنید

ریزه‌کاری‌های پاییزی را فراموش نکنید

ریزه‌کاری‌هایی مثل یک ظرف پر از انجیر، چند شاخه گل پنبه یا یک کدو حلوایی روی میز می‌تواند در کنار پتو و بالش‌های بافتنی یک دکوراسیون پاییزی منحصربه‌فرد ایجاد کند.

۱۰- پالت رنگی گرم و نوستالژیک

پالت رنگی گرم و نوستالژیک

استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم و قدیمی مثل آجری، خردلی و عسلی می‌تواند فضایی نوستالژیک ایجاد کند. همچنین رنگ‌های قرمز و سبز در کنار این پپالت رنگی می‌توانند فضایی چشمگیر و خاص ایجاد کنند. اگر برای ایجاد این ترکیب از وسایل قدیمی، پارچه‌ی مخمل و چند پتوی بافتنی استفاده کنید بی‌شک بهترین دکوراسیون پاییزی را خواهید داشت.

۱۱- دکوراسیون پاییزی به سبک خانه‌ی روستایی مدرن

دکوراسیون پاییزی به سبک خانه‌ی روستایی مدرن

ترکیب عناصر مدرن و وسایل سنتی می‌تواند خانه‌ای شبیه به خانه‌های روستایی اما با امکانات مدرن ایجاد کند. وسایل با رنگ‌های ملایم و مات شبیه به وسایلی است که در خانه‌های روستایی پیدا می‌شود. همچنین در این سبک از دکوراسیون پپاییزی نباید از رنگ سفید خالص استفادده کنید و بیشتر به سراغ رنگ‌های گرم بروید.

۱۲- کدو تنبل و شکلات!

کدو تنبل و شکلات!

طبعت همیشه بهترین پیشنهادها را برای ما دارد. نارنجی و قهوه‌ای دو رنگی هستند که در کنار هم می‌توانند فضای داخلی را گرم کنند. طعم خوش کدوتنبل و شکلات فقط محدود به خوراکی‌ها نمی‌شود و استفاده از ترکیب این دو رنگ برای دکوراسیون می‌تواند فضایی دلچسب و شیرین برای شما بسازد.

۱۳- دکوراسیون پاییزی با بافت‌های لایه لایه

دکوراسیون پاییزی با بافت‌های لایه لایه

فرش، مکرومه، بالش‌های بافتنی و پپتوها همه لایه‌هایی از بافت‌های گرم و دست‌ساز هستند که به فضا آرامش، گرما و احساس صمیمیت اضافه می‌کنند. این همان چیزی است که در پاییز به آن نیاز داریم. استفاده از چند سبد حصیری در کنار عناصری که نام بردیم می‌تواند فضا را زیباتر و صمیمی‌تر کند.

سخن پایانی

امسال که زودتر از سال‌های قبل پاییز رسیده و می‌توانیم با تمام وجودمان حضورش را درک کنیم می‌توانیم فضای داخلی خانه را هم پاییزی کنیم. تغییرات کوچک و استفاده از رنگ‌های گرم در کنار عناصر طبیعی پاییزی می‌تواند فضایی گرم، دلنشین و صمیمی را برای دورهم نشستن‌های پاییزی و لذت بردن از شب‌های طولانی آماده کند. اگر شما هم روشی برای دنج کردن محیط داخلی خانه می‌دانید در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

منبع: livingspaces

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا